.

Isıtmalı Tutamaç

KAT Isıtmalı Tutamaç ürünleri; motosiklet kullanıcılarının sürüş güvenliğini ve konforunu artıracak şekilde tasarlanmıştır.

Motosikletin yönlendirilmesinde kullanılan gidona takılan tutamaçlar, kullanıcının motosikleti kontrol ettiği en önemli parçalardan bir tanesidir. Motosiklet hareket halindeyken en fazla kullanılan parçaların başında gelir. Kullanıcının motosiklete tutunduğu tek parçadır. Genellikle sağ tarafta bulunan tutamaçlar aynı zamanda motosikletin gaz verme işlevini yerine getirir.

Bu parça, üstlendiği görev bakımından hem bir güvenlik parçasıdır hem de konfor parçasıdır. Bu iki önemli özelliği yerine getirmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Ürünün boyutları, tasarımı, kullanılan hammaddeler ve üst yüzey yapısı en uygun tutuşu sağlayacak en ideal sürüşe destek verecek şekilde belirlenmiştir.

Konforlu ve güvenli bir sürüş sağlayan, zor hava koşullarında sürücünün elini sıcak tutan, ısıtma özelliğine sahiptir. Isıtma işlevini yerine getiren folyolu yapı, hem teknolojik hem de kendi patentimizde olan bir çözümdür. Ek olarak konfor sağlamak amacıyla, kullanılan kauçuk malzemenin yumuşaklığı ve esnekliği özel olarak seçilmiştir.

Ürün; elektriksel bağlantılarını ve varsa gaz telini koruyan ve motosiklete şık bir görünüş sağlayan boyanmış alüminyum gövde ve onu tamamlayan plastik kapak ile müşterimize sunulmaktadır.

KAT Mekatronik’in bu ürünü 2007 yılından itibaren BMW Motosikletlerinde kullanılmaktadır. Farklı motosiklet seçeneklerine göre, birden fazla modeli bulunmaktadır.

2010 yılından itibaren, sürüş teknolojisindeki gelişmelere paralel olarak Elektronik-Gaz versiyonu geliştirilmiştir. Bu versiyonda, eski sistemlerde olan tel vasıtasıyla gaz vermek yerine manyetik gaz verme sistemi kullanılmıştır. Bu özelliği ile, motosikletlerde Hız sabitleyici (Cruise Control) sisteminin kullanılmasına imkan tanımaktadır.

sss