.

Küçük Kontak Anahtarı

KAT Küçük Kontak Anahtarları; ağır vasıta, tarım ve inşaat araçlarında ağır koşullar altında çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Kontak anahtarı, içten yanmalı motora sahip araçların ateşleme sistemi ile akünün elektriksel bağlantısını sağlayan elektromekanik şalterlerdir. 

Diğer bir görevi ise, aracın radyo, elektrikli cam ve benzeri aksesuarlarına enerji sağlamaktır. Bu özelliği ile uzun süreli kullanılmama durumunda aksesuarların güç çekip aküyü bitirmesini engeller.

KAT kontak anahtarı ailesi farklı devre şemaları ile birçok araç tipine uyum sağlamaktadır. 

Araç türüne göre ön ısıtmalı ve ısıtmasız versiyonları bulunmaktadır. Aksesuar gereksinimine göre P-0-I-II-III olmak üzere 5 kademeye sahip modelleri bulunmaktadır.

Marş pozisyonu yay ile tetiklenen geçici bir pozisyondur. Marş işlevi yerine getirildikten sonra çalışma pozisyonuna geri döner. 

Kontak anahtarı içinde bulunan kilit mekanizması, marş motorunu korumak amacıyla, çalışan araçta tekrar marş yapılmasını engeller.

Kullanıldığı çevre koşullarına göre farklı sızdırmazlık (IP) seviyesine sahip modelleri mevcuttur. Ayrıca koruma sınıfını destekleyen aksesuarları (Klape kapak, kilitli kapak, lastik şapka vb.) opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Kontak anahtarları üzerlerinde bulunan şifrelemeye uygun anahtarla birlikte satılmaktadır. Bazı anahtar tiplerinin; ürüne takılı iken, sızdırmazlığı tamamlayıcı özellikleri vardır. Anahtarların farklı tasarıma sahip ve farklı renkte modelleri mevcuttur. Müşteri isteğine göre özel tasarımlar geliştirilebilir.

Kontak anahtarı, teknik resimde belirtilen ölçülere uygun panoda açılmış yuvaya arkadan beraberinde temin edilen somun ile sabitlenir. Ayrıca ürün ile uyumlu konektör talebe bağlı olarak temin edilir.

Teknik resimde belirtilmiş modeller ve diğer özel talepleriniz için lütfen müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

 

sssÜrün Spesifikasyonları

  • Çalışma Sıcaklığı : -40°C / +90°C
  • Anahtar Tarafı Koruma Sınıfı : IP-40 ~ IP69K
  • Terminal Tarafı Koruma Sınıfı : IP-40 ~ IP69K
  • Çalışma Voltajı : 12V
  • Yük Dayanımı : Bkz. Teknik Resim
  • Mekanik Ürün Ömrü : 100.000 Çevrim
  • Elektriksel Ürün Ömrü : 25.000 Çevrim