.

Röle ve Elektronik Kontrol Modülleri

KAT Elektronik Kontrol Modülleri; ağır vasıta, tarım ve inşaat araçlarında ağır koşullar altında çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

KAT Röle ve Elektronik Kontrol Modülleri araçlarda farklı fonksiyonların kontrolü için özel tasarlanmış elektronik kart ve birlikte çalışan bir yazılımdan oluşmaktadır.

Araçlarda standart olarak bulunan KFZ röle soketlerine uygun fiş yapısına sahiptir.

 

23A Yüksek akım kontrol modülü

Aracın elektrik aksamında kısa devre veya arıza nedeniyle yüksek akım oluşması durumunda kontrol modülü hatayı donanımsal olarak algılar ve yazılımında belirlenen modlara göre çıkışlarını kapatır ve sürücüyü uyarır. Modül içinde gömülü yazılım bulunmaktadır.

Geri vites kontrol modülü (Reverse warning buzzer control module / Rückfahrwarnsummer relais)

Aracın geri vitese alınmasıyla birlikte ünite girişine gelen voltaj modülü aktif hale getirerek araçta bulunan ikaz sisteminin çalışmasını sağlar. Modül içinde gömülü yazılım bulunmaktadır.

Jeneratör kontrol modülü

Otobüslerde klimanın beslenmesi için kullanılan Bosch marka jeneratörlerin kumandasında kullanılan modüldür. Modül kalibre edilerek sevk edilir. Belirlenen kalibrasyon değerinin altında akü beslemesi olması durumunda modül çıkışına bağlı jeneratörler aktif hale getirilir. Modül içinde gömülü yazılım bulunmaktadır.

Akü kontrol modülü

Araçlarda akü seviyesini kontrol eden modüldür. Akü seviyesi aracın çalıştırılmasını engelleyecek kritik seviyede ise sürücü modülün çıkışıyla uyarılır. Akü iç direnci ve voltaj seviyesi ölçülerek uyarıcı sinyal verilir. Modül içinde gömülü yazılım bulunmaktadır.

Silecek kontrol modülü

Aracın silecek kolu pozisyonuna göre sileceklerin sürekli (normal), sürekli (hızlı) ve kesintili çalışmasını sağlayan modüldür. Modül içinde gömülü yazılım bulunmaktadır.

 

sssÜrün Spesifikasyonları

  • Çalışma Sıcaklığı : -40°C / +85°C
  • Koruma Sınıfı : IP54
  • Çalışma Voltajı : 16V / 32V
  • EMC-Normu : M3285 (Rev. 07/2008)
  • MAN-Normu : M3499 (Rev. 08/2008)