.

IP66/IP68

KAT Sızdırmaz Basmalı Şalterleri; ağır vasıta, tarım ve inşaat araçlarında ağır koşullar altında çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

KAT rocker switchler; yatçılık, denizcilik, ağır vasıta, tarım araçları ve inşaat araçlarında ağır koşullarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Sızdırmazlık seviyesi IP68’dir ve pano sızdırmazlığı sağlayan gasket ile birlikte sunulmaktadır. Bu özellikleriyle; toza, uzun süreli püskürtme suya ve su altındaki basınca (1m.’ye kadar) karşı dayanıklıdır. Kompakt yapısı ile her türlü panoya uyum sağlar ve panolarda sınırlı alandan kazanç sağlar.

Switch’in tek kutup (1P2T & 1P1T) ve çift kutup (2P2T & 2P1T) versiyonları mevcuttur. İki ya da üç kademeli, kalıcı (maintained) ve geçici (momentary) konumlu devreleri mevcuttur.

Aydınlatma özelliği dışa bağımlı (dependent, dışarıdan tetikleme ile yanan LED) ya da bağımsız (independent, kendi mekanizmasıyla yanan LED) olarak sunulmaktadır. Aydınlatma seçeneğinde LED renkleri isteğe bağlı olarak Amber, Kırmızı, Yeşil, Sarı, Mavi ve Beyaz olarak sunulmaktadır. Diğer renk istekleri için lütfen iletişime geçiniz.

Ürün panoya üstten monte edilir. Araç panosuna ya da aksesuar olarak sunulan çerçevelere, özel tasarım tırnakları (değiştirilebilir) ile kolayca ve hızlı bir şekilde takılır. Ve yine aksesuar olarak sunulan sökme aparatı ile çıkartılır. Bu özellikleriyle, kullanıcıya takma (montaj) ve sökme (demontaj) kolaylığı sağlar.

Ürünlerin; değişken elektriksel değer, düğme tasarımı ve şekli, aydınlatma şekli ve rengi, boyama rengi, sembol vb. seçenekleriyle farklı alternatifleri sunmaktadır.

Ürünler; titreşime, mekanik ve termal şoklara, neme ve tuzlu ortama karşı korumalıdır.

sssÜrün Spesifikasyonları

  • Çalışma Sıcaklığı : -40°C / +85°C
  • Düğme Tarafı Koruma Sınıfı : IP-68
  • Terminal Tarafı Koruma Sınıfı : IP-66
  • Çalışma Voltajı : 12V / 24V
  • Yük Dayanımı : Bkz. Teknik Resim
  • Mekanik Ürün Ömrü : 150.000 Çevrim
  • Elektriksel Ürün Ömrü : Bkz. Teknik Resim